Sportgates sporto klubas

Pietų dėžutės. Kaip teisingai jas pasiruošti?

Pietų dėžutės grįžo į madą! Šiandien jomis naudojasi ne tik vaikai, bet ir suaugusieji, sportininkai, mitybą besirūpinantys žmonės. Jei tavo diena įtempta, darbas ar studijos, vėliau sporto klubas – pietų dėžutės patogus ir laiką taupantis sprendimas, jei nori kasdien valgyti sveiką ir subalansuotą organizmui būtinų medžiagų kiekį. Tačiau jei nori, kad pietų dėžutės būtų naudingos – rekomenduojame pasikliauti keletu patarimų, kurie padės pietų dėžutes pasiruošti teisingai.

Neperpildyti pietų dėžučių maistu
Ar dažnai vadovaujiesi taisykle mažiau yra geriau? Jei ne – pietų dėžutės gali padėti tau šį įprotį išsiugdyti. Jose yra palyginus nedaug vietos, todėl jau iš anksto turi planuoti ką į dėžutes sutalpinsi. Prisimink, kad jei nori rūpintis subalansuota mityba, būtina skaičiuoti ir kalorijas, tad jei pagal tai rinksiesi maistą – su porcijomis neprašausi.

Kasdienių pietų strategija
Vienas iš pietų dėžučių privalumų – tu gali jas pasiruošti keletui dienų į priekį. Įprastai tokios dėžutės ruošiamos visai savaitei, tad mintyse iš anksto turi dėlioti strategiją – į kurios dienos dėžutę koks maistas bus sudėtas.

Atmink, kad yra produktų, kurie itin greitai genda, o kai kurie per kelias valandas gali pakeisti skonį, todėl tokie produktai turėtų būti suvartojami savaitės pradžioje. Jei produktas gali kokybiškas išlikti ilgiau – tokius produktus sudėti į ketvirtadienio-penktadienio dėžutes. Jei tikslingai neapgalvosi savo savaitės pietų plano – produktai dėžutėse praras konsistenciją, formą, bus prastesnio skonio ir neteks maistingų medžiagų.

Subalansuoti maistingas medžiagas
Pietų dėžutės iš esmės naudingos tuo, kad į jas gali pridėti įvairiausių maisto produktų kombinacijų. Tavo dėžutėje turėtų atsirasti: proteinai (pvz.: kiaušiniai, vištiena), skaidulos (pvz.: grūdų batonėlis (labai skanų receptą gali rasti čia), košės), angliavandeniai (pvz.: duona, krekeriai), vaisiai ir daržovės (pvz.: obuolio skiltelės, mažosios morkos), pieno produktai (pvz.: sūris, jogurtas), riešutai (pvz.: migdolai, pistacijos).

Visų produktų porcijas planuok pagal tau reikalingą kalorijų kiekį. Daugiau maisto produktų idėjų, kurie ypatingai naudingi rudens sezonu rasi čia.

Nepamiršti skysčių
Deja, į dėžutes skysčių neįsidėsi, tačiau apie juos pagalvoti taip pat reikėtų – tai itin svarbi tavo pietų dalis. Su savimi gali pasiimti ne tik vandenį. Kartais pasilepink vaisių limonadu, pieno gėrimu, sportiniais vitaminų prisotintais gėrimais, sultimis. Gėrimai, esantys nepradarytose pakuotėse, ilgiau išlieka švieži, tad gėrimus drąsiai gali susiplanuoti ir jais pasirūpinti dar savaitei neprasidėjus.

Nors pietų dėžučių pasiruošimas atrodo nemažai laiko reikalaujantis darbas, jis gali padėti tau sutaupyti ne tik laiko. Pateikiame tau šaltinį, kuriame galėsi rasti produktų idėjų maisto dėžutėms. Iš anksto pasiruošiant maistą jausi mažesnį poreikį spontaniškam maisto pirkimui, o tai leis ne tik sutaupyti pinigų, bet ir maitintis sveikiau bei reguliariau. O dabar – laikas pietums!Taikos pr. 141,
Klaipėda
Vytauto pr. 23,
Kaunas
A. Sabaliausko g. 14,
Kaunas
Verkių g. 31C,
Vilnius

REGISTRUOTAS KLIENTAS

Prisijunk ir sportuok nevaržomai!

PRISIJUNGTI

NAUJAS KLIENTAS

Registruokis ir sportuok nevaržomai!

REGISTRUOTIS