Sportgates sporto klubas
Loading

Sportas naktį: privalumai ir nauda

Sportas naktį: privalumai ir nauda

Nuolat vykstančiose diskusijose vis dar neatrastas neginčytinas kompromisas – sportas naktį naudingas ar vis dėl to kenksmingas? Nors vis dažniau pabrėžiama sporto anksti ryte nauda, nereikėtų nepamiršti pagyrų ir naktinį sportą mėgstantiems sporto entuziastams. Sportas vėlyvuoju paros metu turi nemažai privalumų – apie juos šiandien pasakojame SportGates blog‘e.

Daugiau tamsos – daugiau jėgos
Žinoma, ne kiekvienas turi noro ir valios lankytis sporto salėje po ilgos varginančios darbo dienos. Tingus apsilankymas sporto salėje, kuomet vos pavelki kojas, tikriausiai, naudos, tiek, kiek norėtum, tikrai neduos – produktyviai nepasportuosi, nebent šiek tiek atsipalaiduosi, todėl tokiu atveju naudingiau sportą rinktis pirmoje dienos pusėje. Tačiau jei neturi, kur išlieti energijos vėlyvą vakarą – sporto salė puikus pasirinkimas. Atliktų tyrimų duomenimis, tie žmonės, kurie dažniau sportuoja vėlyvu paros metu, treniruotei turi daugiau energijos, o raumenys, esą turi daugiau jėgos vakare, negu ryte. Būtent todėl vėlyvu paros metu rekomenduojama energiją išnaudoti ne kardio, o jėgos pasipriešinimo pratimams.

Gerina miego kokybę
Tam, kad organizmas tinkamai funkcionuotų, kokybiškas miegas būtinas kiekvienam sportininkui. Būtent dėl miego

klausimo ekspertai nesutaria – vieni teigia, kad sportas naktį išblaško miegą taip sutrikdydamas normalų gyvenimo ritmą, kiti vis dėlto pasilieka prie nuomonės, kad sportuojant vėlyvu paros metu – miego kokybė pagerėja. Tai kaip yra iš tikrųjų? Pasirodo, kad geresnį ir gilesnį miegą turi tie, kurie dažniau kilnoja svorius ar atlieka aerobinius pratimus, nes jie pasireiškia raminančiu poveikiu, kuris padeda lengviau užmigti bet kuriuo paros metu.

Eliminuoja per dieną sukauptą stresą
Nerašyta taisyklė – sportas padeda atsipalaiduoti. Ir tai visiška tiesa – sportas vienas geriausių ir naudingiausių būdų atsikratyti sukaupto nuovargio ir neigiamų emocijų. Aktyvus sportinis išsikrovimas nakties metu ne tik padės pamiršti per dieną prisikaupusią blogą energiją, bet ir „perkraus“ bei paruoš tavo organizmą šviesesniam rytojui. Atsibusi labiau pailsėjęs(-usi), geresnės nuotaikos, taip pat yra pastebėta, kad kitą dieną po sporto žmogus geria daugiau vandens ir sveikiau maitinasi.

Mažiau žmonių sporto salėje
Kaip gi nepaminėti didesnės asmeninės erdvės naktį! Jei teko lankytis sporto salėje pačiu piko metu tikrai žinai, kad daug vietos sporto salės aikštelėje – tikra privilegija! Nereikia laukti eilėje prie treniruoklių, nereikia skubėti užleisti vietos kitiems ir gali koncentruotis į pratimų kokybę, o ne kiekybę. Be to, įdomus faktas: vėliu paros metu, žmonės sporto salėje yra labiau linkę socializuotis, todėl lengviau galite užmegzti naują kontaktą, rasti sporto partnerį ar palaikančią šypseną.
Nėra vieningos nuomonės, kada sportuoti yra geriau – svarbiausia, kad sportas būtų neatskiriama tavo kasdienės rutinos dalis. Sportas efektyviausias tada, kuomet turi reikalingos energijos ir noro, todėl sportui patartina rinkis tą paros metą, kuris tau yra priimtiniausias!Taikos pr. 141,
Klaipėda
Vytauto pr. 23,
Kaunas
A. Sabaliausko g. 14,
Kaunas
Verkių g. 31C,
Vilnius
JAU DIRBAME!
Mindaugo g. 14b, Vilnius

REGISTRUOTAS KLIENTAS

Prisijunk ir sportuok nevaržomai!

PRISIJUNGTI

NAUJAS KLIENTAS

Registruokis ir sportuok nevaržomai!

REGISTRUOTIS