Sportgates sporto klubas
Loading

KODĖL PO TRENIRUOTĖS SKAUDA RAUMENIS IR KAIP TO IŠVENGTI?

Tikriausiai visi esame pajutę raumenų skausmą, aplankiusį mus praėjus 12 – 24 valandų po neįprastos fizinės veiklos. Skausmas, kuris gana nemaloniai sukausto mūsų raumenis po neįprasto krūvio (teko skubant užbėgti į trečią aukštą, padėti kaimynui sunešti ir surinkti baldus ar po ilgesnės pertraukos pasportuoti sporto klube) vadinasi uždelstu  raumenų skausmu. 

Šio skausmo priežastis – mūsų raumenims neįprasto fizinio krūvio metu atsiradę raumenų struktūriniai pažeidimai ir juos lydinčios uždegiminės reakcijos. Bet tai nėra tiek aktualu, kiek žinoti kaip atpažinti uždelstą skausmą, kaip su juo kovoti ir dar svarbiau – kaip to išvengti. Svarbu žinoti, kada skausmas nėra blogai, o kada vertėtų sunerimti. 

 

Kas nėra uždelstas raumenų skausmas?

Jeigu aštrų skausmą pradėjote justi treniruotės metu – blogai. Konsultuokitės su treneriu arba kreipkitės į sveikatos specialistus. Tiesa liūdna, bet jums šiandien nepasisekė.

Jeigu skausmą juntate tik vienoje raumenų grupėje ar pusėje, ypač per jungtis (rankos, kojų lenkimo vietą, nugaros apatinės dalies vienoje pusėje). 

Jeigu skausmas itin aštrus ir visiškai negalite atlikti netgi kasdieninių judesių (pvz., išsivalyti dantis). 

 

Kas yra uždelstas raumenų skausmas?

Jeigu skausmą pradėjote justi po treniruotės praėjus 12 – 24 val. po treniruotės, kuris piką pasiekia 2 – 3 parą po sporto ir palaipsniui mažėja. 

Jeigu skauda daugiau nei vieną raumenų grupę. 

Jeigu skausmas nėra sutelktas į jungtis (kelius, alkūnes, juosmenį). 

Visais atvejais vėluojantis raumenų skausmas turi pradėti jaustis po treniruotės praėjus daugiau nei 12 val. 

 

Kaip išvengti nepatogaus vėluojančio raumenų skausmo ar jį sumažinti?

Tam, kad išvengti: 

  1. Atlikite pilnavertį apšilimą prieš treniruotę.
  2. Jeigu tik pradėjote sportuoti, krūvį didinkite palaipsniui. Jeigu esate naujokas, pirmų treniruočių metu atlikite ne daugiau 2 – 3 pratimus raumenų grupėms ir ne daugiau 2 – 3 serijas kiekvieno pasirinkto pratimo. Svorį taipogi didinkite palengva. Jeigu esate pažengęs, bet pakeitėte treniruočių programą nauja, galioja tos pačios aukščiau išvardintos taisyklės. 
  3. Po treniruotės nepamirškite atlikti tempimo pratimų ir kardio – atvėskite. 
  4. Gerai pailsėkite. 
  5. Nesustokite judėję. Eikite pasivaikščioti, atlikite pratimus su gumomis, pamasažuokite volu, masažiniu kamuoliu ar limfodrenažiniu įrenginiu. Visa tai rasite visuose Sportgates sporto klubuose. 

 

Jeigu nuspręsite sportuoti savarankiškai, tai galėsite saugiai ir lengvai įgyvendinti parsisiųsdami asmeniniam sporto tikslui pritaikytas treniruočių programas, kurias galėsite atsisiųsti į savo telefoną. Apie šį projektą daugiau informacijos rasite čia.Taikos pr. 141,
Klaipėda
Vytauto pr. 23,
Kaunas
A. Sabaliausko g. 14,
Kaunas
Verkių g. 31C,
Vilnius
JAU GREITAI!
kovo 14d., 12val. !
Mindaugo g. 14b, Vilnius

REGISTRUOTAS KLIENTAS

Prisijunk ir sportuok nevaržomai!

PRISIJUNGTI

NAUJAS KLIENTAS

Registruokis ir sportuok nevaržomai!

REGISTRUOTIS