Sportgates sporto klubas
Loading

Kaip pasiruošti savo pirmajam maratonui?

Kaip pasiruošti savo pirmajam maratonui?

Maratonų banga paskutiniaisiais metais tapo ne tik sveikos gyvensenos, bet ir tam tikru „mados“ reikalu. Vieni į juos žiūri gana skeptiškai ir piktinasi sutrikdytu eismu, kiti tuo tarpu jau planuoja datą, kada bėgs kitą maratoną. Nepaneigsime – bėgioti yra tikrai sveika, o nubėgti bent vieną maratoną gyvenime turėtų kiekvienas. Artėjant vasaros sezonui jau skelbiamos pirmųjų maratonų datos, todėl šiandien paruošėme tau keletą patarimų, kaip gali jam pasiruošti.

1. Pirmiausia išsirink tinkamą avalynę
Avalynė turėtų būti lengva ir patogi, kad nevargintų ir idealiai prisitaikytų prie tavo pėdų. Tobulas variantas – jei avalynę išsirinksi tokią, kuri tiks ne tik tavo bėgimo treniruotėms, bet ir didžiajam finalui. Kartu su sportbačiais nepamiršk pasirūpinti ir tinkamomis kojinėmis. Jos turėtų būti sportinės, o jei neturi tokių, rinkis kojines, kurios tavęs neblaškys, nespaus pėdų ir neslys žemyn. Jei nepavyksta avalynės išsirinkti iš karto, rekomenduojame atlikti testą, kurio metu nubėk po keletą kilometrų su skirtinga avalyne. Tinkama avalynė padės tau susikoncentruoti į tikslo siekimą, o ne į tai, kaip tavo pėdoms nepatogu.

2. Treniruokis tempu, kuriuo bėgtum maratone
Taip, tai yra būtina. Besiruošiant maratonui, treniruotės ir bėgiojimas lauke turi tapti griežta rutina, kad pajėgtum be problemų nubėgti visą kilometražą. Tai reiškia, kad repetuoti turi ne tik bėgimo greitį, bet ir kvėpavimo ritmą, poilsio, atsigaivinimo intervalus. Ilgainiui tavo organizmas pripras prie to, kaip tu treniruojiesi ir maratone visa tai beliks tik pakartoti!

 

3. Įveik pusmaratonį
Jei manai, kad treniruočių stadione tau užteks, klysti. Vienas iš svarbių patarimų – išbandyk savo jėgas pusmaratonyje. Taip galėsi pasitikrinti, ar tavo treniruočių rutina buvo veiksminga ir efektyvi. Be to, bėgdamas (-a) pusmaratonyje pajausi, ties kuria vieta tau dar reikia pasiruošti geriau, taip pat galėsi nuspręsti savo pajėgumus, kurie padės tau apsispręsti, ar pajėgsi į veikti maratono atstumą.

4. Nevenk angliavandenių
Kad treniruočių metu išliktum kupinas (-a) energijos, į treniruočių rutiną reikėtų įtraukti angliavandeniais praturtintų maisto produktų. Treniruotėms pasiruošti tiks angliavandenių prisotintas užkandis ar gėrimai, o raumenų energijai palaikyti ir atgauti vartok saikingą kiekį baltyminio maisto ar proteino. Tiesa, maratono metu gali atsigaivinti ne tik vandeniu, bet ir angliavandenių prisotintais gėrimais, kurie pakraus tave tau reikalinga energija.

5. Neišdegė planas A? Pasiruošk planą B!
Kaip ir įprasta, maratonai ir pusmaratoniai dažniausiai vyksta vasaros metu, kuomet orai yra nepaprastai šilti. Tačiau kas jeigu visa vasara bus vėjuota, lietinga ir niūri? Būtent todėl turėtum būti pasirengęs bėgti ne tik geru oru. Pasistenk nubėgti nemažą kilometražą įprastu savo treniruočių ritmu per prastą orą – vėjuotą ar/ir lietingą. Niekada negali žinoti, ar maratono dieną oras bus malonus.

6. Maratoną rinkis pagal savo pajėgumą
Jei maratonui ruošeisi sąžiningai ir esi pasiryžęs (-usi) įveikti ilgą iššūkį – beliko išsirinkti maratoną! Įvertink savo galimybes ir ištvermę, prisimink visas treniruotes ir pusmaratonį – jei viskas praėjo sklandžiai, pradėk ieškoti maratono! Jei esi garantuotas savo sėkme – stok prie starto linijos ir siek savo tikslo.

SportGates tau linki įspūdingo finišo!



Taikos pr. 141,
Klaipėda
Vytauto pr. 23,
Kaunas
A. Sabaliausko g. 14,
Kaunas
Verkių g. 31C,
Vilnius
JAU DIRBAME!
Mindaugo g. 14b, Vilnius

REGISTRUOTAS KLIENTAS

Prisijunk ir sportuok nevaržomai!

PRISIJUNGTI

NAUJAS KLIENTAS

Registruokis ir sportuok nevaržomai!

REGISTRUOTIS