Sportgates sporto klubas
Loading

Kaip nuosekliai sekti savo progresą?

Kaip nuosekliai sekti savo progresą?

Jei turi išsikeltų tikslų ir sieki efektyvių rezultatų – progreso sekimas yra ypatingai svarbus. Nuolatinis progreso sekimas padės tau susikoncentruoti ir nesiblaškyti, rezultatų fiksavimas apsaugos nuo minčių apie nesėkmes, galėsi matyti, kokie sportiniai užsiėmimai tau duoda daugiausiai naudos. Jei nori, kad progreso sekimas padėtų ir motyvacijai, ir fiziniam pasiruošimui – progreso stebėjimui reikia nuoseklaus sekimo. Nuo ko pradėti?

Pasiruošk planą

Pagal savo išsikeltą tikslą, rekomenduotume tau rezultatus fiksuoti kartą į savaitę. Rezultatų fiksavimui pasiruošk tam tikrą planą – padalink popieriaus lapą į savaites ir kiekvienoje susirašyk tau reikalingus rodiklius. Pavyzdžiui, jei sieki numesti svorio, rodikliai, padėsiantys matuoti tau progresą, gali būti tokie: kūno svoris, liemens apimtis, klubų apimtis, riebalinė masė. Svarbu atminti – rezultatus matuok tuo pačiu laiku. Viename iš mūsų ankstesnių blogo įrašų gali rasti daugiau informacijos, kodėl toks planavimas gali būti naudingas. Pavyzdžiui, jei pradėjai rezultatus sekti pirmadieniais vakare – ir toliau turėtum rodiklius fiksuoti tuo pat metu.  Taip gausi tikslesnius ir nuoseklesnius išmatavimus bei rezultatus.

Progresą matuok keliais būdais

Jeigu nori, kad progreso sekimas būtų tikslus, kasdienio žvilgčiojimo į veidrodį nepakaks. Taip, tai galiu būti puiki motyvacinė priemonė, tačiau, ko gero, mažiausiai tiksli.

Progresą gali matuoti keletu būdų: apimčių matavimu, kūno masės svėrimu, nuotraukomis ir dar daugelis kitų. Jei nori tikslumo kombinuok keletą būdų. Pavyzdžiui. Jei tavo tikslas numesti svorio – progresą matyti tau padės ne tik svarstyklės, bet ir savaitinis apimčių išmatavimas. Jeigu tavo tikslas priaugti svorio – svarstyklės gali būti menkas pagalbininkas. Verčiau matuok ir stebėk, ar vietoj raumenų nepriaugi riebalinės masės, taip pat matuok apimtis, stebėk savo fizinę ištvermę.

Nepamiršk mitybos

Jei nori efektyvaus rezultato, nuolatos turėtum sekti ir savo mitybą. Pirmiausia, užfiksuok, kokio kalorijų kiekio tau reikia kasdien, kad pasiektum savo tikslus. Stebėk, kad neviršytum kalorijų kiekio ar nesuvartotum kalorijų per mažai. Jei nori didesnio tikslumo – detaliai fiksuok kiek kasdien suvartoji angliavandenių, baltymų ir riebalų. Jei pritrūkai idėjų savo valgiaraščiui, čia gali rasti keletą SportGates sporto klubo komandos siūlomų sveikuoliškų receptų.  Taip pat nepamiršk žymėtis skysčių, kuriuos ir kiek jų suvartoji. Būk tikras (-a), kad suvartoji jų pakankamai. Būtinai matuok skysčius kuriuos išgeri.

Naudok rezultatų sekimui skirtas programas

Jei šiek tiek „tingi“ pats ruoštis planą savo progreso sekimui, tau pagelbėti gali kompiuterinės programos. Savo rezultatų fiksavimui tau gali pagelbėti: Jeffit Workout,  FitStar, Fitbit Coach. Mitybos planavimui gali naudoti tokias programas kaip: Calorie Counter, Diet Tracker, Lark, LifeSum. Panašių programų tikrai gali rasti ir pats (-i), pasieškojus jų internete. Svarbiausia – surask sau tinkamą, kad ji tau padėtų, o ne atimtų daugiau laiko.

Vieno teisingo būdo, kaip gali sekti savo progresą – nėra. Progreso fiksavimo būdus turėtum nusistatyti pats (-i) arba su savo asmeniniu treneriu, kad gautum tikslesnius rezultatus. Svarbiausia – nenutraukti progreso stebėsenos, kad nenukryptum nuo savo tikslų. Taip turėsi daugiau motyvacijos, noro stengtis ir išspausi iš savęs viską, kad pasiektum savo išsikeltų rezultatų.Taikos pr. 141,
Klaipėda
Vytauto pr. 23,
Kaunas
A. Sabaliausko g. 14,
Kaunas
Verkių g. 31C,
Vilnius
JAU GREITAI!
kovo 14d., 12val. !
Mindaugo g. 14b, Vilnius

REGISTRUOTAS KLIENTAS

Prisijunk ir sportuok nevaržomai!

PRISIJUNGTI

NAUJAS KLIENTAS

Registruokis ir sportuok nevaržomai!

REGISTRUOTIS