Sportgates sporto klubas
Loading

KAIP NEPRARASTI MOTYVACIJOS IR PASIEKTI NORIMUS TIKSLUS?

Pradėjai sportuoti ir jauti, kad į kiekvieną treniruotę darosi ateiti vis sunkiau ir sunkiau? O gal dar nepradėjai, bet nežinai, kiek ilgai pavyks įveikti save ir atvykti į sporto klubą, o gal dvejoji, ar verta pradėti? Jei kyla vienas iš aukščiau išvardintų ar į galvą lenda galybė kitų abejones sėjančių klausimų, tai žemiau pateikta informacija būtent tau. 

Pirmiausia pradėkime nuo to, kad daugumai mūsų yra lengva kažko siekti, kai žinome ko norime ir kuo aiškiau tai galime apibūdinti ar užrašyti, tuo lengviau to siekti. Taigi taisyklės, kurių svarbu laikytis. 

 

Turėkite tikslą

Turėkite kaip galima aiškesnį, idealu, kad užrašytą tikslą, kurio siekiate. Pvz.: norite atsikratyti perteklinių 5 kg, atlikti 12 prisitraukimų, iškelti 100 kg svorį, nubėgti maratoną ar panašiai. Čia svarbiausia, aiškiai žinoti, ko nori ir tai užrašyti bei laikyti matomoje vietoje. 

 

 

Jeigu tikslą verbalizuoti sunku, užsirašykite tokį, koks šauna į galvą ir leiskite jam subręsti. Vėliau pakoreguosite.

 

Įsitikinkite, kad tikslas yra realus ir suderinamas su sveikata 

Jeigu jau turite tikslą, pasitikrinkite, ar jis realus ir pasiekiamas per norimą laiką. Pvz.: jeigu norite atsikratyti 5 kg per 2  -3 mėnesius – tai gana realu, bet jei norite numesti 20 kg per tiek pat laiko, tai, deja, nesuderinama su sveikata, nors nesakau, jog nepasiekiama. 

 

Būkite atskaitingi už tikslo siekimą 

Tikslu pasidalinkite su sporto ar darbo kolega, galbūt net susilažinkite dėl to, kad pasieksite. Pastebėjau, kad geriausiai veikia, kai sporto tikslu pasidalini ir dėl jo susitari su sporto kolega ar treneriu. Su sporto kolega tai veikia gerai, nes paspaudžiate vienas kitą ir padedate siekti vienas kitam asmeninių tikslų, kartu padėdamas kitam. Tuo tarpu su treneriu sutarti ir į treniruočių rengimo dienoraštį juodu ant balto užrašyti tikslą gerai dėl to, kad treneris pagal tikslą pakoreguos treniruočių programą, taip pat dėl to, kad jausiesi atskaitingas treneriui už pasiektus rezultatus.

 

 

Jauskite saiką 

Nuoseklus darbas – raktas į sėkmę. Tuo tarpu vienadieniai motyvacijos pliūpsniai link gerų rezultatų neveda. Laikykitės taisyklės, kad geriau mažiau, bet reguliariai, nei vienąkart, bet daug. Ir tai galioja tikriausiai viskam:

  • Poilsiui – geriau kasdien miegoti 7 – 8 val., nei kasdien po 5 val., o savaitgalį išsimiegoti 12 val. 
  • Sportui – geriau sportuoti 2 – 4 kartus/sav. nei ilgą laiką nesportuoti, o tada eiti į sporto klubą kasdien (pervargsite ir viską mesite).
  • Maistui – geriau valgyti reguliariai ir nepersivalgant, nei visą dieną nevalgyti, o tada prieš miegą prisiryti. 

 

 

Jeigu nuspręsite sportuoti savarankiškai, tai galėsite saugiai ir lengvai įgyvendinti parsisiųsdami asmeniniam sporto tikslui pritaikytas treniruočių programas, kurias galėsite atsisiųsti į savo telefoną. Apie šį projektą daugiau informacijos rasite čia.Taikos pr. 141,
Klaipėda
Vytauto pr. 23,
Kaunas
A. Sabaliausko g. 14,
Kaunas
Verkių g. 31C,
Vilnius
JAU GREITAI!
kovo 14d., 12val. !
Mindaugo g. 14b, Vilnius

REGISTRUOTAS KLIENTAS

Prisijunk ir sportuok nevaržomai!

PRISIJUNGTI

NAUJAS KLIENTAS

Registruokis ir sportuok nevaržomai!

REGISTRUOTIS