Sportgates sporto klubas

Griauname mitus! 4 sveikos mitybos mitai

Griauname mitus! 4 sveikos mitybos mitai

Jei sportuoji, turbūt ir maitintis stengiesi sveikiau, nei ankščiau. Deja, kai kuri informacija, sklandanti aplinkui, gali būti klaidinanti – joje galybė mitų apie mitybą, maisto produktus, kurie gali pakišti koją tavo mitybos rutinai. Šiandien paneigsime 4 mitus apie mitybą ir maisto produktus.

Mitas nr. 1 Riešutai augina svorį
Įsišaknijęs mitas, kad riešutai augina svorį, turbūt, yra dėl to, kad riešutai kupini baltymų. Tačiau tai netiesa. Riešutai yra puikus ne tik baltymų, bet ir kitų maistingų medžiagų šaltinis: pavyzdžiui, migdolai kupini vitamino E, o braziliški riešutai skaidulų. Žinoma, kaip ir visus maisto produktus, labai svarbu riešutus vartoti saikingai ir pamatuotomis porcijomis.

 

Mitas nr. 2 Šaldytos daržovės ir vaisiai nemaistingi
Šaldytos daržovės ir vaisiai yra lygiai tiek pat naudingi ir maistingi, kiek iš šviežios daržovės ir vaisiai. Šaldymas yra vienas iš maisto saugojimų būdų, kuris padeda visas maistingas medžiagas išlaikyti tokias pat, kokios buvo prieš užšaldant produktą. Be to, šaldytos darovės ir vaisiai gali būti puikus glotnučių ingredientas, greitų troškinių pagrindas.

Mitas nr. 3 Viena dieta geresnė už kitas
Jeigu teko skaityti įvairių forumų, kur viena dieta yra išaukštinama, ir tinkama “visiems” – turime tave nuvilti. Vienos dietos, kuri tinka visiems tiesiog nėra. Kiekvienas mitybos planas turėtų sudarytas individualiai, pagal tavo kūno ir organizmo poreikius bei galimybes. Geriausia mitybos planą susidaryti su savo asmeniniu treneriu ar profesionaliais patyrusiais dietologais.

Mitas nr. 4 Riebalai augina svorį
Riebalai gali būti naudinga medžiaga tavo organizmui, jei pasirinksi juos teisingus. Sveikosios riebalinės rūgštys gali prisidėti prie tavo efektyvesnės dietos, gali padėti apsaugoti kraujotakos sistemą ir širdį nuo įvairių ligų.

Neskubėk visų perskaitytų mitų taikyti sau. Tikruosius tavo poreikius gali patenkinti tik mitybos planas, kuris sudarytas specialistų – asmeninių trenerių, dietologų, kitų mitybos ir sveikatos specialistų, tad rekomenduotume jais ir pasikliauti!

Iki susitikimo SportGates!REGISTRUOTAS KLIENTAS

Prisijunk ir sportuok nevaržomai!

PRISIJUNGTI

NAUJAS KLIENTAS

Registruokis ir sportuok nevaržomai!

REGISTRUOTIS