Sportgates sporto klubas

5 mitybos klaidos vasaros sezonu

5 mitybos klaidos vasaros sezonu

Nors vasariški orai kol kas nelepina, vis daugiau sporto entuziastų renkasi treniruotes lauke. Taip pat, kartu į lauką persikeliame kartu su dėl karščio sumažėjusiu apetitu, o jį bandome pasotinti mažiau sveikais užkandžiais ir gėrimais. „SportGates“ komanda šių klaidų vengia ir tikisi, kad vasarą teisingą mitybą pasirinksi ir tu. Taigi, kokių mitybos klaidų turėtum vengti šią vasarą?

Pasisotinimas sūriais užkandžiais

Tikriausiai kiekvienas iš mūsų bent retkarčiais pasimėgaujame bulvių traškučiais ar sūriomis traškiomis lazdelėmis. Tačiau tokius užkandžius, prisotintus druskos, ypač vasaros sezonu reikėtų palikti nuošalyje. Per didelis druskos kiekis nemaloniai priverčia tavo pilvą pasipūsti, kūnas ir veidas dėl druskos pradeda kaupti skysčius ir ima brinkti, o kartais gali atsirasti ir alerginių reakcijų. Turime tau pasiūlymą – vadinamuosius čipsus pakeisk daržovių traškučiais ar vaisių (pavyzdžiui, obuolių) skiltelėmis. Bulvių traškučius gali nesunkiai pakeisti burokėlių, morkų ar cukinijų traškiai, o juos pamirkius į lieso jogurto padažą – apsilaižysi pirštus!

Tuščias skrandis po treniruotės

Daugelis mitybos specialistų pataria valgyti praėjus ne mažiau nei 30 minučių po treniruotės, tačiau dažnas sportuojantis mėgsta šiek tiek po treniruočių pabadauti. Tačiau atmink, kad treniruočių metu tu išnaudoji sukauptą energiją, tavo raumenys pavargsta ir jiems reikia atgaivos.

Atgauti energiją ir padėti atsigauti raumenims gali tik tinkama mityba. Tai neturėtų būti sunkus ar riebalų prisotintas maistas – po treniruotės jėgas atgauti padės keptos griliuje daržovės, daržovių omletas, šokoladinis pieno kokteilis ir dar daug kitų patiekalų bei užkandžių. Žinoma, jei kartais pavalgyti po treniruotės tiesiog pamiršti, nieko baisaus, tačiau tai neturėtų tapti įpročiu.

Vandens trūkumas

Patarimas – nelauk, kol ištrokši, kad galėtum atsigaivinti stikline vandens. Tinkamas reguliarus kiekis vandens apsaugo tavo organizmą nuo dehidratacijos, karščio sukeltų sveikatos sutrikimų. Kuomet sportuoji, kūnas prakaituoja ir tu prarandi dalį skysčių – juos reikia atstatyti. Vanduo reguliuioja ir tavo kūno temperatūrą, todėl vasarą jis ypatingai reikalingas.

Per mažas angliavandenių suvartojimas

Jei manai, kad angliavandeniai vasarą tau nereikalingi – klysti. Angliavandeniai yra ta medžiaga, kuri palaiko tavo organizme energiją, padeda palaikyti normalią hormonų veiklą ir geriau įsisavinti vandenį. Taip pat vasarą gali pasilepinti angliavandeniais prisotintų vaisių salotomis, kurios tau bus lengvas ir sveikas užkandis.

Praleidžiami pusryčiai

Ar žinai, kodėl sakoma, kad pusryčiai – svarbiausias dienos maistas? Todėl, kad pusryčiai įsuka visą tavo medžiagų apykaitos grandinę, o juos praleidus, maisto medžiagos virškinsis kur kas lėčiau. Taip pat, praleidus pusryčius, sunku susilaikyti nuo nesveiko užkandžiavimo ir greito skrandžio “užkimšimo”, kuris trikdo virškinimą ir papildomos energijos tau tikrai neprideda.REGISTRUOTAS KLIENTAS

Prisijunk ir sportuok nevaržomai!

PRISIJUNGTI

NAUJAS KLIENTAS

Registruokis ir sportuok nevaržomai!

REGISTRUOTIS