Sportgates sporto klubas
Loading

5 didžiausi sporto mitai

hnck2304

Sporto mitai, kaip ir įvairiose gyvenimo srityse, kaip bebūtų gaila, egzistuoja. Juos esame linkę priimti už gryną pinigą net nesusimastę. Ne vienas norėtų pasiekti stulbinančių rezultatų įdėjęs kuo mažiau pastangų. Vis dėlto, stebuklus sporte kuria ne aklas tikėjimas niekuo neparemta informacija, o užsispyrimas siekiant savo tikslo. Pateikiame 5 didžiausius sporto mitus ir juos paneigiančius faktus:

Mitas nr. 1: Sportuoji? Vadinasi gali valgyti bet ką

Tai, jog dažnai lankaisi sporto salėje dar nereiškia, kad gali pamiršti apie tai, ką dedi į lėkštę. Manai, jog sudeginsi visas suvartotas kalorijas per vakarinę treniruotę? Tai gali pasiteisinti tik tuomet, jei nori palaikyti pastovų svorį. Tačiau, jei tavo tikslas yra sudeginti kuo daugiau kalorijų  ir numesti svorio – net ir sportuojant maisto pasirinkimas turi būti gerai apgalvotas. Mityba turi būti subalansuota. Apie tai, kokius produktus patariama valgyti dalinomės ankstesniame įraše. Renkantis maistą atkreipk dėmesį, jog jame būtų tinkamai subalansuotas riebalų, baltymų ir angliavandenių kiekis.

Mitas nr. 2: Treniruokliai skaičiuoja sudegintas kalorijas

Klysti, jei manai jog gali džiūgauti dėl įspūdingo sudegintų kalorijų kiekio, rodomo treniruoklio ekranėlyje. Tiesa yra ta, jog treniruokliai ne visuomet gali tiksliai apskaičiuoti kiekvieno žmogaus sudegintas kalorijas. Sudegintas kalorijų skaičius labai priklauso nuo individualaus kūno svorio, treniruotės intensyvumo ir fizinio pasiruošimo. Patarimas: jei nori kuo tikslesnių treniruoklio rodmenų, rinkis treniruoklį, kuriame galima įvesti savo duomenis.

Mitas nr. 3: Kuo daugiau laiko praleisk sporto salėje

Jeigu tikiesi, jog numesi 10 kilogramų arba priaugsi 10 kilogramų raumenų vienu apsilankymu sporto salėje – smarkiai klysi. Vis dėlto, stereotipas, jog reikia sportuoti kuo daugiau valandų per dieną taip pat nėra teisingas. Nepamiršk, jog reikia treniruotis ne kuo daugiau, o kuo taisyklingiau. Jei nori padaryti pertrauką nuo sporto salės – gali rinktis važinėjimą dviračiu, plaukimą ar intensyvų ėjimą. Taip pat, verta daryti reguliarias pertraukas, apie kurias daugiau gali paskaityti čia.

Mitas nr.4: Sporto treniruotės metu gerk šaltą vandenį

Dažnas sportuojantis tiki, jog šaltas vanduo priverčia kūną šilti deginant kalorijas ir taip padeda atsikratyti svorio. Mokslinių įrodymų, jog šaltas vanduo suaktyvina kalorijų deginimą tiesiog nėra. Kokį vandenį gersi – tavo pasirinkimas. Tiek šiltas, tiek šaltas vanduo kūnui suteikia tokį patį efektą.

Mitas nr. 5: Mėsa komplikuoja kalorijų deginimo procesą

Priešingai – mėsos vartojimas nedideliais kiekiais gali padėti efektyviau deginti kalorijas. Nors visa mėsa turi tam tikrą kiekį cholesterolio, mėsoje gausu ir kitų organizmui reikalingų medžiagų, tokių kaip geležis ar cinkas. Taip pat mėsa yra ir gausus baltymų šaltinis. Sportuojant tikrai nereikia atsisakyti mėsos. Pakaks tiesiog sumažinti vartojamas porcijas. Jei nemėgsti dozuoti gramais – įsivaizduok kortų kaladę – tokio dydžio mėsos porcija rekomenduojama.Taikos pr. 141,
Klaipėda
Vytauto pr. 23,
Kaunas
A. Sabaliausko g. 14,
Kaunas
Verkių g. 31C,
Vilnius
JAU GREITAI!
Mindaugo g. 14b, Vilnius

REGISTRUOTAS KLIENTAS

Prisijunk ir sportuok nevaržomai!

PRISIJUNGTI

NAUJAS KLIENTAS

Registruokis ir sportuok nevaržomai!

REGISTRUOTIS