Sportgates sporto klubas

5 dalykai, kuriuos turėtum žinoti iki pirmosios treniruotės

5 dalykai, kuriuos turėtum žinoti iki pirmosios treniruotės
Įsigijęs naujo klubo narystę pradedi sportuoti, bet pripažinkime, kai kurie dalykai vidinėje kultūroje trikdo – nežinai kaip naudotis vienu ar kitu treniruokliu, baiminiesi užkietėjusių sportininkų žvilgsnių ir kitų panašių dalykų. Tačiau iš tikrųjų tai nėra taip baisu! Jei nusprendei prisijungti prie sporto klubo narių šeimos, turime tau keletą patarimų, kurie tau sporto salėje padės apsiprasti lengviau.

1. Pasidomėk sporto klubo zonomis

Tikriausiai žinai, kad sporto klubų būna įvairių – vieni stebina savo dydžiu, antri stebina savo įrangos gausa, trečiuose vos gali apsisukti, tačiau ten tikra sportininkų oazė. Kad ir kokiame sporto klube nutartum sportuoti, prieš pradėdamas treniruotę jį apžiūrėk. Išsiaiškink, kur yra dušai, tualetai, sunkiųjų svorių kambarys, kardio ir kiti treniruokliai. Jei sporto klube vyksta grupinės treniruotės ir nori prie jų prisijungti – išsiaiškink, kur jos vyksta. Klubą tau gali aprodyti sporto klubuose dirbanti administracija, salės instruktoriai ar šalia sportuojantys.

2. Nemoki naudotis sudėtingu treniruokliu? Ne bėda!

Įprastai sporto klubuose gali pamatyti dešimtis treniruoklių, kurių dauguma atrodo panašūs, tačiau jų paskirtis skirtinga. Pradedant kardio, baigiant pilvo preso ar kitais treniruokliais, reikėtų žinoti, kad daugelis treniruoklių turi įvairių funkcijų – vienuose tu gali nusistatyti tam tikrą greitį, kituose gali pasirinkti keliamąjį svorį. Būtent todėl būnant naujoku sporto salėje gali sutrikti, kokį mygtuką nuspausti ar kokį svorį pasirinkti. Jei iškilo sunkumų su treniruokliu, visuomet pagalbos klausk sportuojančių kolegų ar sporto klubo administracijos, kuri tau parodys kaip veikia treniruoklis

 

3. Turėk savo asmeninį sporto krepšį

Asmeninė higiena – nerašyta taisyklė. Prieš išeinant iš namų apgalvok, kokių priemonių ar daiktų tau gali prireikti sporto klube. Pagalvok apie patogią sportinę aprangą, sportinius batelius ir dušo šlepetes. Ant dalies treniruoklių tau gali prireikti pakloto, kuris leis nepalikti prakaito žymių ant treniruoklių suolelių. Taip pat nepamiršk įsimesti rankšluosčio, kūno prausiklio ir šampūno, kempinės bei kitų rūbų. Juk po treniruotės norisi jaustis švariai ir gaiviai!

4. Nesibaimink sporto klubo lankytojų žvilgsnių

Viena dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kodėl daugelis baiminasi sporto klubų – kūno sudėjimas ar figūra, kurią matys kiti sporto klubo lankytojai. Čia turime tau svarbų patarimą – į sporto klubą žmonės sportuoti ateina dėl labai skirtingų tikslų: vieni siekia svorio numesti, kiti priaugti, vieni siekia užsiauginti raumenų, kiti siekia padailinti kūno formas. Tačiau niekas sporto klube nesilanko vien tam, kad stebėtų kitus – tad nesibaimink, kad būsi nužiūrimas (-a). Svarbu į sporto salę atėjus siekti savo tikslo ir susikoncentruoti į jį. Po keleto treniruočių pamatysi, kad žmonės stebi ne tave, o savo treniruotės eigą.

5. Jei jauti poreikį – pasikonsultuok su asmeniniu treneriu

Įprastai daugelyje sporto klubų veiklą vykdo asmeniniai treneriai. Jie yra tam, kad padėtų tiek sporto naujokams, tiek sporto entuziastams, todėl jei jauti poreikį treniruotis ir efektyviai, ir taisyklingai – susisiek su sporto klube dirbančiais asmeniniais treneriais (apie tai, kaip išsirinkti asmeninį trenerį skaityk ankstesniame mūsų įraše čia). Treneriai gali padėti tau pasiekti užsibrėžtų tikslų parengdami mitybos, treniruočių planus, taip pat ir dirbti kartu su tavimi sporto salėje. Tad jei pasiryžai dirbti su asmeniniu treneriu – pirmyn!Taikos pr. 141,
Klaipėda
Vytauto pr. 23,
Kaunas
A. Sabaliausko g. 14,
Kaunas
Verkių g. 31C,
Vilnius

REGISTRUOTAS KLIENTAS

Prisijunk ir sportuok nevaržomai!

PRISIJUNGTI

NAUJAS KLIENTAS

Registruokis ir sportuok nevaržomai!

REGISTRUOTIS