Sportgates sporto klubas
Loading

10 šventų sporto taisyklių

10 šventų sporto taisyklių

Šių paprastų paprastų sporto taisyklių laikymasis padės tau džiaugtis sustiprėjusiu kūnu bei krentančiu svoriu, išvengti traumų ir treniruotis su vis didesniu užsidegimu! Trumpi patarimai pravers kiekvienam, kuris gyvenimo neįsivaizduoja be sporto salės ir treniruoklių. Lengvi, trumpi ir naudingi patarimai pravers kiekvienam sporto entuziastui, kuris gyvenimo negali įsivaizduoti be sporto salės ir treniruoklių. 

1. Mėgaukis sportu

Jei pratimai, kuriuos atlieki tau visiškai nepatinka, o vos tik apie juos pagalvojus nupurto, toks sportas yra nieko vertas. Plušėjimas sporto salėje neturėtų tapti nemalonia prievole. Ką daryti?  Patariama į sudėtingus pratimus žiūrėti kaip į tam tikrą iššūkį. Be to, šalia sudėtingų pratimų gali atlikti daugiau malonių, tave įkvepiančių ir lengvesnių pratimų, kurie tau padės jaustis geriau.

2.Atiduok visą save

Vidutiniškai treniruotė sporto klube užima vos 30-60 minučių tavo dienos. Tad išnaudok šį laiką kuo efektyviau ir sporto salėje atiduok visą save. Atmink, jog kartais privalai pats sau “įspirti į užpakalį”.  Geriausias pavykusios treniruotės indikatorius – tikrai ne mielas veidelis, o išlietas prakaitas ir išsitaršę plaukai.

3. Susidraugauk su kardio

Visą kūną išjudinantys kardio pratimai ne tik palaiko puikią tavo širdies ir kraujagyslių sistemos formą ir veiklą, bet ir yra nepamainomi ištvermės ugdymui bei kalorijų deginimui. Jei nori pagerinti bendrą savo savijautą, užsiimk kardio 3 kartus per savaitę po 20 minučių. Sieki numesti svorio? Daryk kardio pratimus 5 kartus per savaitę bent po 60 minučių.

4. Treniruok jėgą bei ištvermę

Įtrauk jėgos bei ištvermės pratimus į savo treniruotę bent 3 kartus per savaitę, ir koncentruokis į visas pagrindines kūno sritis. Gali išmėginti kūno svorio treniruotes, o jei nori, jog raumenys augtų sparčiau – įtrauk papildomų svorių. Aritmetika paprasta: daugiau raumenų lygu daugiau sudegintų kalorijų.

5. Nepamiršk tempimo pratimų

Tam, jog išvengtum sužalojimų, o tavo raumenys išliktų lankstūs – skirk laiko tempimo pratimams kardio ar jėgos treniruotės pabaigoje. Pakaks vos 10 minučių! Idėja: 2-3 jogos sesijos per savaitę būtų naudingos ne tik raumenims, bet ir padėtų “pravalyti” mintis

6. Derink skirtingas treniruotes

Atsibosta bėgioti kiekvieną dieną? Tavo raumenims taip pat atsibosta tos pačios treniruotės. Stenkis derinti skirtingas treniruotes bei pratimus ir nepamiršk išbandyti kažko visiškai naujo bent kartą per mėnesį. Tai puikus būdas mesti sau iššūkį, išvengiant nuovargio traumų.

7. Tinkamai maitinkis

Tavo kūnui reikia proteinų, angliavandenių ir sveikųjų riebalų. Tad pasikrauk iš jų energijos prieš kiekvieną treniruotę ir po jos. Ką įtraukti į savo valgiaraštį? Tai gali būti vaisiai, daržovės, pilno grūdo produktai, liesi baltyminiai produktai, riešutai, sėklos. Žinoma, nepamiršk vandens! Tinkama mityba yra nepamainoma norint auginti raumenis, atsikratyti nereikalingų riebalų ir jaustis energingai.

8. Susidaryk treniruočių planą

Kaip bebūtų gaila, laiko sportui dažniausiai savaime neatsiranda. Vadinasi, savo treniruotes turi suplanuoti iš anksto. Pavyzdžiui, gali sportuoti visada tuo pačiu metu arba įsigyti išankstinio apmokėjimo sporto klubo abonementą. Jei planuosi iš anksto – negalėsi skųstis, jog nerandi treniruotėms laiko. O ir įsigytą abonemenetą bus gaila paleisti veltui!

9. Išsikelk tikslus ir apdovanok save

Nusprendei lankytis sporto klube 5 kartus per savaitę ir tau pavyko? Puiku, tačiau nepaleisk viso sunkaus darbo vėjais, nusprendęs pasilepinti riebiu mėsainiu. Stenkis negalvoti apie maistą kaip apie apdovanojimą. Verčiau rinkis tai, kas padėtų toliau laikytis sveikos gyvensenos. Pavyzdžiui, gali pasidovanoti sau naują sportinę aprangą, nusipirkti motyvuojančią knygą ar blenderį sveikuoliškiems kokteiliams.

10. Pailsėk

Poilsis yra ne ką mažiau svarbus nei treniruotės. Tad bent dvi dienas per savaitę skirk tik jam. Idealu būtų, jei pasirinktum malonų pasivaikščiojimą miške ar pasivažinėjimą dviračiu. Tačiau, pripažinkim, visiems kartais reikia išsidrėbti lovoje ir pasinerti į serialų maratoną.

Paruošta pagal: http://goo.gl/w8TNGATaikos pr. 141,
Klaipėda
Vytauto pr. 23,
Kaunas
A. Sabaliausko g. 14,
Kaunas
Verkių g. 31C,
Vilnius
JAU GREITAI!
kovo 14d., 12val. !
Mindaugo g. 14b, Vilnius

REGISTRUOTAS KLIENTAS

Prisijunk ir sportuok nevaržomai!

PRISIJUNGTI

NAUJAS KLIENTAS

Registruokis ir sportuok nevaržomai!

REGISTRUOTIS