Motyvacija sau: planas, kaip nepraleisti treniruočių
Labai nori šiandienos treniruotę iškeisti į miegą? O rytoj vietoj treniruotės su draugais į kiną? Jei nori akivaizdžių rezultatų – toks planas tikrai nebus veiksmingas. Turime paruošę tau keletą lengvų žingsnių, kurių nuoseklus laikymasis padės tau be vargo susiruošti į sporto salę, o treniruočių lankymas – bus garantuotas.
1. Atėjus sekmadienio vakarui – valandėlę laiko paskirk savaitės veiklų planui. Pasižymėk dienas, kuriuo laiku eisi į sporto salę. Jei planas atrodo skurdokai, pagalvok papildomų veiklų – jei nori sportuoti kasdien, bet neturi noro eiti į sporto salę – kas antrą dieną skirk mankštai namuose ar pasivažinėk dviračiu.
2. Kasdien vakare susiruošk kitos dienos darbams. Susidėk sportinę aprangą, pasiruošk užkandžius ar kokteilius, kuriuos vartosi prieš treniruotę. Iš anksto pasirūpinus šiais paprastais dalykais, nereikės kasdien kovoti su tingumu, besiruošiant sportuoti.
3. Jei trūksta motyvacijos – telefone nustatyk priminimą su motyvaciniu užrašu, tokiu kaip pavyzdžiui: „Koks šiandien pasirinkimas – toks rytoj kūnas“ arba susigalvok sau originalų, tavo mėgstamą užrašą, kuris kasdien tave skatins išjudinti kūną.
4. Jei treniruotis tau padeda asmeninis treneris, dėl treniruočių susitark savaitei į priekį. Atšaukti treniruotę bus nemalonu, nes treneris jau sustygavo tvarkaraštį, o tu garantuotai lankysi kiekvieną tau skirtą treniruotę ir greičiau pajausi malonius rezultatus. Jei asmeninio trenerio dar neturi – patariame, kaip gali išsirinkti tinkamiausią ankstesniame mūsų blog’o įraše. Jį rasi paspaudęs čia.
5. Treniruotėms visada pasirink tą patį laiką. Sportavai pirmadienį nuo 15.00h, tai ir trečiadienį sportuok nuo 15.00 h. Jei dėl užimtos dienotvarkės neturi galimybės suderinti vienodo treniruočių laiko, pasistenk planuoti bent jau panašų laiką, arba tą patį dienos metą. Po keletos kartų apsilankymo tuo pat metu, tai taps įpročiu.
6. Savo pasiekimais dalinkis socialiniuose tinkluose. Žinoma, neužkrauk savo profilio vienodomis nuotraukomis, tačiau jei jautiesi įgyvendinęs/-usi svarbų išsikeltą tikslą – pasidžiauk kartu su draugais socialiniuose tinkluose. Sulauksi širdį glostančių atsiliepimų ir pagyrų, o tai tave dar labiau paskatins sportuoti toliau.
7. Jeigu treniruotės dieną jautiesi melancholiškai ir nieko daryti nesinori, nekankink savęs ir sporto salėje valandą netūnok. Geriau padaryk porą pratimų, 15 minučių praleisk ant bėgimo takelio ar kilnojant svorius. Geriau trumpa treniruotė, nei jokia treniruotė.
8. Eini treniruotis viena/-as? Siūlome įkalbinti kartu eiti draugą ar draugę. Kai nebus noro sportuoti, motyvuosite vienas kitą, o ir sportuoti dviese bus smagiau. Taip pat stenkitės treniruotes lankyti kartu, tuo pat metu, kad susiformuotų sportavimo įpročiai.
9. Išsikelk sau asmeninius tikslus. Jie gali būti visai nedideli ir lengvai pasiekiami, tokie kaip 20 atsispaudimų. Ilgainiui jie gali tapi grandioziniais tikslais, kaip pavyzdžiui pasiruošti maratono bėgimui. Didžiuosies savimi, pasiekęs tikslą po tikslo.
10. Galiausiai – nebausk savęs stipriai, jei praleisi vieną ar dvi sporto dienas. Rytoj nauja diena, todėl viską gali bet kada pradėti nuo pradžių. Ilgam laikui to neatidėliok, ir kai tik jausi, jog esi pasiruošęs/-usi – grįžk į sporto salę.