Sportgates

Susipažinkite – asmeniniai treneriai Arūnas ir Tautvydas

Kauno SportGates lankytojai – kreipiamės į Jus! Ar jau teko susipažinti su SportGates Kaune paslaugas teikiančiais treneriais? Jei ne – dabar turi gerą progą sužinoti apie juos daugiau! Pabendravome, pakalbinome ir didžiuojamės šįkart pristatydami tau SportGates herojus – asmeninius trenerius Arūną ir Tautvydą.

1) Ne paslaptis, kad daugeliui renkantis asmeninį trenerį – išsilavinimas ir kvalifikacija labai svarbus faktorius. Pasidalinkite savo įgytomis kvalifikacijomis?

Treneris Arūnas: Pradėjau nuo Lietuvos Sporto universiteto, kuriame įgijau sporto ir pedagogikos specialybės bakalaurą kartu su treniravimo sistemų programa. Tiksli specializacija – kūno rengyba ir sunkioji atletika, kur specializuojuosi jau nuo 2012-tųjų metų. Taip pat LSU “Karjeros ir kompetencijų plėtros centre” baigiau kūno kultūros ir mokymo programą bei įgijau trenerio licenciją. Manau, kad treniruojantis žmogus turi nuolat gilinti ir atnaujinti savo žinias, tad nuolat dalyvauju įvairiuose seminaruose, kvalifikacijos programose skirtose būtent treneriams.

Treneris Tautvydas: Žinau, kad kiekvienam klientui yra svarbus jo trenerio tinkamas pasiruošimas ir išsilavinimas, tad, kaip ir kolega Arūnas, savo turimas žinias gilinu Lietuvos sporto universitete. Šiuo metu studijuoju atletinį rengimą.

2) Kodėl pasukote būtent į sporto kelią?

Treneris Arūnas: Sportu domiuosi nuo vaikystės – jis visuomet užėmė svarbią vietą mano gyvenime. Visad buvau aktyvus dalyvis, prizininkas, kurį laiką sportavau krepšinio mokykloje, tačiau nusprendžiau sportu (konkrečiai kultūrizmu ir kūno tobulinimu) užsiimti rimčiau. Nuo to laiko šioje srityje esu jau 13 metų. Manau, kad tai itin naudinga ir įdomi gyvenimo patirtis.

Treneris Tautvydas: Pažintis su sportu prasidėjo man dar būnant 12-kos metų. Krikšto tėčio dėka atsidūriau baidarių sporte ir čia likau 9 metus – patyriau visko: ir pergalių, ir pralaimėjimų, tačiau svarbiausia – įgijau neįkainojamos patirties. Nors jau porą metų irklavimu nebeužsiimu, tačiau tikslų ir ryžto nesumažėjo, fizinių gebėjimų tobulinimas dabar mano pagrindinis tikslas.

3) Pajautę aistrą sportui tapote asmeniniais treneriais. Kodėl pasirinkote šią profesiją?

Treneris Arūnas: Manau, tam reikia vadinamojo “pašaukimo” ir nuoširdžios meilės savo darbui. Tik tada gali jausti visišką pasitenkinimą, darbas tampa malonumas ir pasiekiama daug geresnių rezultatų. Mano, kaip trenerio misija ir tikslas – padėti kiekvienam tapti sveikesniu, sėkmingesniu ir laimingesniu.

Treneris Tautvydas: Sportas buvo pirmas dalykas mano gyvenime, dėl kurio buvau tikras ką noriu veikti ir kuo būti. Džiaugiuosi, kad vis dar čia esu, darau tai kas man patinka ir galiu savo sukaupta patirtimi pasidalinti su kitais, padėti siekti savo tikslų.

4) Didžiausi iššūkiai, su kuriais teko susidurti sporte?

Treneris Arūnas: Didžiausias iššūkis žmogui išeiti iš jo komforto zonos: pakeisti įprastą gyvenimo būdą ir pereiti prie sveikesnio, tačiau itin nelengvo (bent jau pradžioje). Turbūt visi žinome, kad sportas yra sveikata, o tinkama ir subalansuota mityba yra raktas į geresnę savijautą, tačiau šis kelias nelengvas ir pradėti juo eiti – tikras iššūkis. Džiaugiuosi, kad pats su šiuo iššūkiu draugauju puikiai. Dar smagiau, kai šiuo pavyzdžiu seka klientai.

Treneris Tautvydas: Iššūkių buvo ir bus visada, be jų, manau, būtų per lengva ir neįdomu, o jei viską pasiekti būtų lengva – pergalės skonis nebūtų toks saldus. Turbūt labiausiai man įsiminė baidarių irklavimo varžybų epizodai, kuomet tekdavo kovoti ne tik su varžovais, bet ir pačiu savimi. Ne veltui sakoma, kad viena medalio pusė yra fizinis pasirengimas, o kita – psichologinis.

5) Ar turite patarimų SportGates lankytojams – kaip neapsirikti ir pasirinkti gerą, profesionalų ir motyvuotą trenerį?

Treneris Arūnas: Kaip treneris žinau, kad išsilavinimas ir kvalifikacija – itin svarbu. Pradžiai reikėtų pasidomėti, kur treneris mokėsi, kokias specialybes yra įgijęs, ar turi

sertifikatus/licenciją trenerio darbui, pasidomėkite asmeniniais trenerio pasiekimais sporte. Svarbu ne tik trenerio išsilavinimo sritis, bet ir mitybos,, žmogaus fiziologijos išmanymas bei edukaciniai ir motyvaciniai gebėjimai, noras nuolat augti, tobulėti. Tik nuolat augantis treneris, besidomintis naujovėmis, turės ką pasiūlyti savo klientams.

Treneris Tautvydas: Visiškai pritariu kolegai Arūnui. Tik truputį papildysiu – manau treneris turi išsiaiškinti kokie yra jūsų tikslai, dabartinis fizinis pasiruošimas ir kokie jūsų lūkesčiai iš pačio trenerio ir apskritai sporto. Toliau dirbama ties jumis, ieškoma kas veikia, kas ne, kur tobulėti ir nuo ko pradėti. Galbūt treniravimo eigoje treneris ne visada žinos atsakymus į jūsų klausimus ar teisingos išeities tam tikrais atvejais, tačiau geras ir profesionalus treneris visada įsigilins į problemos šaknis ir stengsis surasti tinkamą sprendimo būdą.

6) Pagrindinė sveikos mitybos taisyklė, kurios laikotės patys ir kuria vadovautis rekomenduotumėte visiems, norintiems gyventi sveikiau?

Treneris Arūnas: Vienareikšmiškai – čempioniški pusryčiai! Pusryčiai yra svarbi jūsų dienos raciono dalis. Tai maistas, kuris padeda tinkamai pradėti dieną, tad juos praleidę nesijausite taip gerai ir energingai kaip galėtumėte jaustis. Mano vienas favoritų – avižinė košė su šviežių arba šaldytų mango gabaliukais.

Treneris Tautvydas: Patariu visuomet rinktis „šviežesnį“ maistą. Tai sakant noriu, kad pagalvotumėt ne tik apie ką tik išrautas darže morkas, bet ir apie mažiau termiškai apdorotą maistą: pvz.: migdolų riešutai šviežesni už migdolų riešutų sviestą, kuris šviežesnis už migdolinius sausainius.

7) Kaip išlaikote savo motyvaciją sportui ir sveikam gyvenimo būdui?

Treneris Arūnas: Jeigu sportas tampa gyvenimo būdu – papildomų būdų išlaikyti motyvacijai tikrai nereikės. Apmaudu, kad daugelis vis dar sportą renkasi ne savo noru, tačiau tikiu, kad ilgainiui šis procesas pasikeis ir sportas daugeliui taps neatskiriama rutinos dalimi. Manau svarbiausia nelaukti, kol kūnas pradės siųsti signalus, kad jau reikia sporto. Nuolatinis sveiko organizmo siekimas ir turėtų būti didžiausia motyvacija.

Treneris Tautvydas: Neprarasti motyvacijos padeda noras pažinti savo kūną ir jį kuo geriau valdyti skirtingose sąlygose ir aplinkose. Noriu paneigti mitą, kad sportas tai vien svorių kilnojimas ir tobulos išvaizdos vaikymasis. Kūno paskirtis – judėti, o judesių sudėtingumui ribų nėra.

8) Vis dar susiduriama su sklandančiais mitais, dėl kurių nemaža dalis baiminasi pradėti sportuoti. Kaip tas baimes įveikti?

Treneris Arūnas: Sporto klubas kaip mokykla. Natūralu kad kaip ir vaikystėje einant į pirmą klasę mes bijome, nedrįstam, nežinom ko tikėtis.Bet tai tik pirma diena, po kurios vėl norisi ten sugrįžti. Pradžia, turbūt, bus nelengva, nes viskas nauja ir nepažįstama, tačiau kelios dienos – ir jausitės daug laisviau, daugiau geriau, būsite labiau atsipalaidavę. Visa tai iššūkis, tačiau tai iššūkis sau pačiam – atverti naują lapą, kuriame pradedate kažką naujo. Kai pradėsite jausti kūno pokyčius, geresnę savijautą ir didesnį pasitikėjimą savimi – suprasite, kad tai buvo taip verta! Juk viskas dėl savęs. Mylėkite save, šypsokitės ir sėkmės sporte!

Treneris Tautvydas: Norintiems įveikti savo baimes – rekomenduočiau pradėti nebūtinai nuo žingsnio į sporto salę, o tiesiog nuo aktyvesnio judėjimo kasdien: vietoj lifto rinktis laiptus, vietoj automobilio rinktis ėjimą pėsčiomis ar važiavimą dviračiu. Visos sėkmės pradžia – maži žingsniai, maži iššūkiai, o palaipsniui juos įveikiant – pajausite, kaip reikalaujate iš savęs vis daugiau. O kad paįvairintumėte rutiną – išbandykite kitas sporto šakas kaip jogą, kovos menus ar panašius užsiėmimus. Labai linkiu visiems norintiems sportuoti – pradėti. Tai tik kažko didelio pradžia – viską galite pasiekti tik jūs patys!

Sporto entuziaste, nori pradėti sportuoti su asmeniniu treneriu Kauno SportGates? Susisiek su SportGates klube paslaugas teikiančiais treneriais:

Tautvydas Petrusevičius
+37064366484 | petrusevicius.t@gmail.com

Arūnas Giedraitis
+37067350083 | arunasgiedraitiss@gmail.comREGISTRUOTAS KLIENTAS

pamiršai slaptažodį?

Slaptažodžio sugrąžinimas

NAUJAS KLIENTAS

Registruokis ir sportuok nevaržomai!

REGISTRACIJA
  • Vyras
    • Vyras
    • Moteris
  • Vyras
    • Vyras
    • Moteris